Fotogeografica 2016

Sectiunea WILDLIFE
  • PREMIUL I: Vasile Radu Alexandru (Octombrie la șes)
  • PREMIUL al II-lea: Ion Alexandra (Ciuf de pădure)
  • PREMIUL al III-lea: Pop Dragoș (Elegant takeoff)

 

Sectiunea PEISAJ NATURAL
  • PREMIUL I: Păun Sergiu Adrian (Spectacolul naturii)
  • PREMIUL al II-lea: Nagy Zoltán (Pârâul înghețat)
  • PREMIUL al III-lea: Stan Cosmin Ovidiu (Infinit)

 

Fotogeografica 2015

Sectiunea WILDLIFE
  • PREMIUL I: Achim Mircea Radu (Curtoazie)
  • PREMIUL al II-lea: Bondari Silviu (Umbra)
  • PREMIUL al III-lea: Cîndea Oana (Hitchcock’s The Birds)

 

Sectiunea PEISAJ NATURAL
  • PREMIUL I: Diaconu Daniel (Poveste de iarnă)
  • PREMIUL al II-lea: Untu Rodica (Momentul dezvăluirilor)
  • PREMIUL al III-lea: Ghioc Tudor (Simetria naturii)

 

Fotogeografica 2014

Sectiunea WILDLIFE
  • PREMIUL I: Suheschi Vlad (La cules)
  • PREMIUL al II-lea: Nagy Zoltan (Dansul cocosului)
  • PREMIUL al III-lea: Stoenica Ioan (Cateva clipe la lumina)
  • MENTIUNE: Gabor Tiberiu Calin (Exotic)

 

Sectiunea PEISAJ
  • PREMIUL I: Gadea Claudia (Marea)
  • PREMIUL al II-lea: Bofan Dorin (Linistea viscolului)
  • PREMIUL al III-lea: Ionescu Cosmin Nicusor (Vreau sa sculptez cu lumina)
  • MENTIUNE: Untu Sorin (Fluviul)

 

Fotogeografica 2013

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Ionut Hrenciuc (Vanare de vant)
  • PREMIUL al II-lea: Dorin Bofan (Valuri inghetate)
  • PREMIUL al III-lea: Ana Moiceanu (Apus in Retezat)

 

Sectiunea FOTOREPORTAJ
  • PREMIUL I: Ionescu Cosmin Nicusor (Satul romanesc de munte)
  • PREMIUL al II-lea: Nica Laurentiu Nicusor (Focurile din joia mare de la Salcia)
  • PREMIUL al III-lea: Jorza Calin Nicolae (Calusarul)
  • PREMIU SPECIAL: Dorin Bofan (Microspatiul)

 

Fotogeografica 2012

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Andrei Voinescu (Un mic pradator)
  • PREMIUL al II-lea: Nicoleta Marin (Linii de iarna)
  • PREMIUL al III-lea: Zoltan Gergely Nagy (Fluierar de mlastina)
  • PREMIUL ORGANIZATORILOR: Florin Emil Ghebosu (Niflheim)

 

Sectiunea FOTOREPORTAJ
  • PREMIUL I: Zoltan Gergely Nagy (Parcul National Ceahlau, Impresii vizuale)
  • PREMIUL al II-lea: Laura Radescu (Rosia Montana, Muntii Apuseni)
  • PREMIUL al III-lea: Claudia Tanasescu (Muntii Retezat)

 

Fotogeografica 2011

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Irina Olarescu (Cimitirul Vesel)
  • PREMIUL al II-lea: Zoltan Nagy (Stapanul Brazilor)
  • PREMIUL al III-lea: Alexandru Guta (Stravechi)
  • MENTIUNE: Dorin Bofan (Tectonic)

 

Sectiunea FOTOREPORTAJ
  • PREMIUL I: Doria Dragusin (Viata Monahala)
  • PREMIUL al II-lea: Nica Laurentiu Nicusor (Focurile din joia mare de la Salcia)
  • PREMIUL al III-lea: Mircea Costina (Wildlife)
  • PREMIU SPECIAL: Radu Lazar (Mestesuguri)

Fotogeografica 2010

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Silviu Matei (Ochi salbatici)
  • PREMIUL al II-lea: Dorin Bofan (Sarut de ramas bun)
  • PREMIUL al III-lea: Silviu Petrovan (Zimbru salbatic)
  • MENTIUNE: Mircea Costina (Portret de pescarus)

 

Sectiunea FOTOREPORTAJ
  • PREMIUL I: Despinel Dragomir (Branza de munte)
  • PREMIUL al II-lea: Cristina Tinta-Vass (Lumea desertului)
  • PREMIUL al III-lea: Silviu Petrovan (Fluturi Monarch in migratie de iarna)
  • MENTIUNE: Alexandru Guta (Cu Dumnezeu)

Fotogeografica 2009

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Kerekes Istvan (Singur)
  • PREMIUL al II-lea: Nicolau Eros (Amurg cetos)
  • PREMIUL al III-lea: Matei Silviu (Lupta)
  • MENTIUNE: Liliac Oana (Stropi de culoare)

 

Sectiunea FOTOREPORTAJ
  • PREMIUL I: Ponta Radu (Locul de steril)
  • PREMIUL al II-lea: Urak Istvan (Global Warming)
  • PREMIUL al III-lea: Bofan Dorin (Locuri de veci)

Fotogeografica 2008

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Cinteaza Eliza-Elena (Ultimile raze)
  • PREMIUL al II-lea: Istvan Kerekes (Aprilie)
  • PREMIUL al III-lea: Dan Cristian Mihailescu (Bad wheather)

 

Sectiunea FOTOREPORTAJ
  • PREMIUL I: Valentin Matache (Rise up)
  • PREMIUL al II-lea: Alexandra Naum (Thorn)
  • PREMIUL al III-lea: Ramona Bakos (Curbe)
  • MENTIUNE: Eros Nicolau (Furtuna)

 

Premiile Fotogeografica 2007

Sectiunea ARTISTICA
  • PREMIUL I: Hossu Romulus Ioan Nicolae (Reflectie)
  • PREMIUL I: Radu Alexandra (La inceputuri)
  • PREMIUL al II-lea: Mantu George (Pastorala)
  • PREMIUL al II-lea: Ponta Radu (Linii)
  • PREMIUL al III-lea: Prajitura Paulian (Pontonul)
  • PREMIUL al III-lea: Incze Laszo (Dimineata de toamna)